Wpisy z kategorii ‘Sensacja’

Transporter

10 października 2015, w kategorii Sensacja

Transporter „Trasporter” jest zwykłym, dość ciekawie rozegranym sensacyjnym filmem. Opowiada historię byłego komandosa, który obecnie zajmuje się brudnymi interesami, chociaż nie do końca. Jest kurierem, dowozi ludzi i przedmioty na miejsce. Ma ściśle określone zasady, których nigdy nie łamie, nawet jeżeli przesyła waży o kilka kilogramów więcej. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie przewiezienia pewnej bardzo ważnej paczki. Kiedy widzi, że paczka się rusza, otwiera z ciekawości i od razu tego żałuje. To kobieta, w dodatku całkiem ładna. Daje jej trochę picia i uspokaja, a ta ucieka. Udaje mu się jednak złapać ją z powrotem i dowieźć na miejsce. Jednak odbiorcia chciał go zabić, więc podczas ucieczki zabiera dziewczynę i opiekuje się nią. Okazuje się, że jest ona córką, której rodzina została została nielegalnie przetransportowana do Stanów Zjednoczonych do ciężkich robót. I prosi go, by pomógł jej odzyskać i uratować rodzinę. W ten sposób zaczyna się ten dość ciekawy film, z ciekawymi popisami kaskaderskimi. Film miał kilka kontynuacji, ale żadna z nich nie była tak dobra jak część pierwsza. A i tak nie była wysokich lotów. Tak więc średnie kino na średnio ciekawe wieczory. Transporter to jeden z najciekawszych filmów akcji. Opowiada o byłym komandosie elitarnej jednostki, który przeszedł na emeryturę i postanowił sobie dorabiać. Ma własny kodeks, którego trzyma się kurczowo. Jest w nim zasada, żeby nigdy nie zaglądać, co transportuje, nigdy nie zmieniać zasad w trakcie wykonywania zlecenia i tak dalej.Tylko ten kodeks utrzymuje go przy życiu i dzięki niemu ma to, na co pracował tak długo. Aż pewnego dnia łamie jedną z zasad, a mianowicie zagląda w paczkę, którą przewoził. Okazało się, że jest w niej uwięziona piękna Azjatka. Daje jej coś do picia i pozwala się załatwić, ale ta wykorzystuje ten moment na ucieczkę. Kiedy ją łapie, sam siebie gani, że złamał jedną z podstawowych zasad, których przecież nigdy nie powinien nawet naginać, a o łamaniu nawet nie wspominawszy. Kiedy dowozi przesyłkę na miejsce, odbiorcy się orientują, i postanawiają go zabić. Uchodzi z życiem i w dodatku ratuje dziewczynę, chociaż trochę nieświadomie. Nie wie, że tym zasłużył sobie na wyrok śmierci, który podpisał. Właśnie wszedł w konflikt ze światowymi handlarzami niewolników. Zapowiada się niezłe starcie.

Zabójcza broń

9 października 2015, w kategorii Sensacja

„Zabójcza broń” – cykl czterech filmów o dwóch przyjacielach-policjantach. Każdy z nich jest inny, różnią się od siebie jak ogień i woda. Jeden jest spokojny, stabilny, nigdy nie robi czegoś pod wpływem impulsu, wszystko ma zaplanowane, jest spokojny. Ma rodzinę, ułożoną przyszłość i liczy dni do emerytury. Drugi natomiast jest neurotycznym, rozchwianym emocjonalnie świrem, którego jarają pościgi, akcja i chce jej jak najwięcej. Pewnego dnia zostają sobie przydzieleni jako partnerzy i mają za zadanie wspólne rozpracowanie pozornie łatwego samobójstwa. W grę wchodzą narkotyki, a oni są z wydziału, który zajmuje się tymi sprawami. Doprowadza ich to do wielkiej afery narkotykowej, w którą zamieszana jest jedna z największych światowych organizacji przestępczych. Wtykając kij w mrowisko rozpętują wojnę, której nic nie zatrzyma. Ich praca przenosi się nawet na prywatne podłoże, od teraz nikt nie jest bezpieczny, żadna osoba z ich rodziny. Tak rozpoczyna się pierwsza część czterech filmów o niesamowicie szybkiej akcji, z dużą dozą humoru i prawdopodobieństwem. Nic tutaj nie wydaje się udawane, wszystko jest naprawdę podane realistycznie.

Mr & Mrs Smith

9 października 2015, w kategorii Sensacja

Mr & Mrs Smith „Mr & Mrs Smith” to bardzo lekka komedia dla każdej pary, która ma coś do ukrycia. I to bardzo lekka komedia, nie ma tutaj zbytnio żadnego przekazu, reżyser nie chciał nic powiedzieć – chodziło o czystą rozrywkę ze standardowym amerykańskim małżenśtwem w roli głównej. I zrobił to idealnie, z tym że nieco urozmaicił ten standard – dokładnie o nutkę sensacji związanej z każdym, kto kiedykolwiek pracował w agencji zawodowych zabójców. Tym właśnie są Mr i Mrs Smith – zawodowymi zabójcami, którzy w tajemnicy przed sobą pracują w konkurencyjnych agencjach. W pewnym momencie obydwie agencje dostają to samo zlecenie i wysyłają na jego zrealizowanie małżeńską parę. Kiedy dochodzi do anonimowego starcia między nimi, zmuszeni zostają do zlokalizowania siebie i wzajemnego wyeliminowania. I tak się staje – obydwoje w tym samym czasie zgadują, kim są i rozpoczyna się między nimi walka. Początkowo jest ostro, w grę wchodzą uzi, karabiny maszynowe i walka wręcz. Obydwoje są równi. Kiedy już mają się zabić, dochodzą do wniosku, że to bez sensu i ponownie, na nowo, zakochują się w sobie. Z tym że agencjom się to nie podoba i zamierzają ich zlikwidować. Tym razem walczą nie tylko swoją miłość, ale także wspólne, spokojne życie, które chcą zmienić na lepsze. Standardowa komedia na sobotni wieczór. Mr i Mrs Smith to ułożone, spokojne małżeństwo mieszkające na przedmieściach wielkiego miasta. Mają wszystko, czego potrzeba, by spełnić amerykański sen – wielki dom, dwa samochody, dobrą, płatną pracę. Są inteligentni, świetnie znają się na swojej profesji i wiodą spokojne wspólne życie. Przynajmniej pozornie. Bo w rzeczywistości każde z nich jest płatnym mordercom, najlepszym w swoim rodzaju, tylko pracują dla innych firm. Pewnego dnia dostają to samo zlecenie – mają zabić bardzo ważną osobę na pustyni, podczas jej transportu. Kiedy każde z nich orientuje się, że nie jest sam na tej misji, atakuje drugiego. Każda z firm ustaliła zasady własnym mordercom – muszą w ciągu kilku dni zlokalizować tego człowieka i go wyeliminować. Nie trwa to długo – szybko orientują się, kim są w rzeczywistości i co muszą zrobić. Rozpoczynają wspólne polowanie na siebie, ale kiedy już mają do siebie wymierzone pistolety, rozumieją, że nie potrafią bez siebie żyć. Godzą się, ale czas na eliminację przeciwnika mija i obydwie firmy wysyłają swoich żołnierzy, by zabili swojego niesybordynowanego pracownika.

Payback

6 października 2015, w kategorii Sensacja

Payback „Payback” znany w Polsce jest po tytułem „Zapłata”. To film z Melem Gibsonem w roli głównej. Jest sprytnym gangsterem, który ma smykałkę do łatwego, choć nielegalnego zarobku. Jest twardy i dobrze główkuje. Planuje ze swoim przyjacielem atak na członków chińskiej mafii. Kiedy ich obserwują, zauważa, że nie zapinają pasów podczas jazdy. Ich cykliczne wywożenie pieniędzy staje się pretekstem do szczwanego ataku. Kiedy wracają jednego dnia, Gibson ze swoim kumplem powodują mocne, bolesne czołowe zderzenie. Chińczycy leżą półmartwi, cudem uniknęli śmierci, a gangsterzy oddalają się podzielić kasę. Co się jednak okazuje, Gibson zostaje mocno wkręcony przez swojego najlepszego przyjaciela, który ładuje mu kilka kulek w brzuch i udchodzi z dziewczyną. Gibson jednak cudem unika śmierci i chce odzyskać swoje pieniądze. Budzi się do życia, regeneruje swoje siły i zaczyna powoli, ale skutecznie wyciągać informacje i pieniądze od tych ludzi, którzy byli mu coś winni, a w szczególności własnie przyjaciel. Nie wie jednak, że pewien syndykat zwrócił już na niego swoją uwagę, a to jest równoznaczne z podpisaniem testamentu…

Pocałunek smoka

26 września 2015, w kategorii Sensacja

Pocałunek smoka „Pocałunek smoka” to film z Jetem Li w roli głównej. Aktor ten uchodzi za współczesnego, trochę bardzo typowo hollywoodzkiego Bruce Li. W jakim filmie się pokazuje, to wiadomo, że będzie draka. I tak jest i w tym filmie. Gra on policjanta, który działa w specsłużbach, które mają nadzorować pewną akcją przeciw zorganizowanej przestępczości. I jak się okazuje już na samym początku, zostaje wrobiony, a pewnej prostytutce grozi śmierć. Także jej córce. I zaczyna się prawdziwa walka. Film ma pewną ciekawą cechę. To znajomość akupunktury przez głównego bohatera, którą wykorzystuje własnie w trakcie swoich walk. Ma na nadgarstku specjalną frotę, do której przymocowuje igły. Te z kolei wsadza swoim przeciwnikom w pewne miejsca, które są silnie unerwione. W bark, gdy chce unieruchomić jedną stronę ciała. I tymi trikami pokonuje całe kordony skorumpowanych policjantów, a ich komendanta, najbardziej skorumpowanego, zostawia już na sam koniec. Bardzo dobre kino akcji, w sam raz na sobotni wieczór, kiedy druga połówka zajęta jest oglądaniem miłego melodramatu.

Film kryminalny

25 września 2015, w kategorii Sensacja

Film kryminalny Film kryminalny, to gatunek filmu, który nie wszyscy go lubią. A to dlatego, że zawsze w takim filmie, jak sama nazwa wskazuje, musi ktoś zginąć. Jest morderstwo, obojętnie czy to z premedytacją, czy w afekcie, czy ktoś kogoś bronił. Bardzo ważną rolę w takim filmie odgrywa aktor, który gra detektywa. Taki człowiek ma za zadanie rozwiązać zagadkę danego morderstwa. Dotrzeć do tego, jaki był motyw zbrodni, kto tego dokonał, w jakim miejscu, jakim narzędziem, kiedy to się stało, a także co często się zdarza doprowadzić bandytę przed sąd, by sprawiedliwości stało zadość. I przeważnie jest tak, że morderca zostaje zdemaskowany, złapany i oddany w ręce policji. Ale zdarza się też, tak że niestety mordercy nie udaje się schwytać i zagadka zostaje nierozwiązana. Film kryminalny trzyma widza zawsze w napięciu, niepewności. Często oglądający film się denerwują, obgryzają paznokcie, palą nerwowo papierosy, a przecież to tylko film. Ale mimo, że wiemy, że to tylko film, to i tak nerwowo go oglądamy. A po obejrzeniu filmu kryminalnego, mówimy głośno ze zdziwieniem „po co ja się tak denerwowałam, lub denerwowałem.