Wpisy z kategorii ‘Komedia’

Tramwaj zwany pożądaniem

18 września 2015, w kategorii Komedia

Tramwaj zwany pożądaniem „Tramwaj zwany pożądaniem” przyniósł Marlonowi Brando sławę. „Tramwaj zwany pożądaniem” to kolejna z obowiązkowych pozycji, z którymi powinien zapoznać się każdy szanujący się kinoman. Film ten powstał pięćdziesiąt osiem lat temu i był jednocześnie początkiem oszałamiającej kariery Marlona Brando, przyniósł aktorowi międzynarodowy rozgłos. Obraz ten został wyreżyserowany przez Elię Kazana mającego również na koncie nakręcone później „Na wschód od Edenu”. Marlonowi Brando grającemu tutaj Stanley Kowalskiego partneruje Vivien Leigh wcielająca się w postać Blanche DuBois. Jest to historia popadającej w chorobę psychiczną kobiety, panicznie bojącej się starości i mającej obsesję na punkcie swojej urody. Pokazane są relacje pomiędzy nią a mężem jej młodszej siostry. Film ten jest ekranizacją sztuki teatralnej autorstwa Tennessee Williamsa pod tym samym tytułem. Sztuka ta została uhonorowana Pulitzerem, zaś sam film obsypano wieloma nagrodami. Znalazły się wśród nich cztery statuetki Akademii Filmowej – jeden z tych Oscarów przypadł w udziale Vivien Leigh.

Film komediowy

14 września 2015, w kategorii Komedia

Film komediowy Któż z nas nie lubi komedii. Myślę, że większość ludzi, którzy oglądają jakiekolwiek filmy, lubią też filmy komediowe. W takim filmie są przeróżne sceny ,które potrafią rozbawić do łez. Może być też komedia romantyczna, gdzie para kochanków przeżywa różne perypetie miłosne, nieporozumienia. Gdzie są spory, zwady, kłótnie, ale tak reżyser prowadzi grą aktorów, żeby wszytko było po prostu jak najbardziej śmieszne. Taki rodzaj filmu ma nie smucić, ale rozbawić, gdzie ludzie z radości mogą aż płakać. W filmach komediowych mogą występować też dzieci. Dzieci to szczególny rodzaj aktorów. Dzieci potrafią naprawdę być przezabawne, urocze, a swoją grą aktorską zachwycić niejednego widza. Zwierzęta to kolejny rodzaj aktorów, które również mogą bawić widzów. Mogą występować psy, koty, konie, zwierzęta egzotyczne, a nawet gady i ptaki. Ale, jak to w każdej komedii bywa, wszystko musi kończyć się dobrze. Bo na tym polega rodzaj takiego filmu. Taki film ma za zadanie rozbawić, rozweselić, rozśmieszyć. By każdy, kto obejrzał film komediowy otarł na koniec łzy, oczywiście od śmiechu i powiedział, że to była naprawdę bardzo dobra komedia.

Pół żartem, pół serio

1 września 2015, w kategorii Komedia

Pół żartem, pół serio „Pół żartem, pół serio” to komedia z Marilyn Monroe. „Pół żartem, pół serio” to znakomita komedia, która bawi widzów na całym świecie już od pięćdziesięciu lat. Wyreżyserował ją Billy Wilder – twórca wielu filmów, a co ciekawe, urodzony w Suchej Beskidzkiej (obecnie miejscowość ta leży w Polsce, ale w czasach, gdy Wilder przyszedł na świat należała ona do Austro-Węgier). W roli Sugar Kane Kowalczyk możemy podziwiać boską Marilyn Monroe, natomiast dwóch zwariowanych muzyków zagrali po prostu rewelacyjnie panowie Tony Curtis oraz Jack Lemmon. Zupełnie przypadkowo stali się oni świadkami porachunków pomiędzy groźnymi gangsterami. W obawie o własne życie, postanawiają przebrać się za kobiety i dołączają do damskiego zespołu jazzowego podróżującego po kraju z koncertami. Tam poznają Sugar i obaj oczywiście zakochują się w niej po uszy. Słodka blondynka ma z kolei ochotę na znalezienie sobie bardzo zamożnego męża. To rodzi rzecz jasna cały szereg zabawnych sytuacji. Najsłynniejsze zdanie z całego filmu pada na końcu i brzmi „nikt nie jest doskonały”.