Wpisy z kategorii ‘Horror’

Horror

19 września 2015, w kategorii Horror

Horror Są ludzie, którzy po prostu uwielbiają oglądać horrory. Ja, osobiście ich nie znoszę. Uważam, że są to filmy przesadzone, nierealne, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zazwyczaj takie filmy są bardzo straszne, dramatyczne, napawają widzów siedzących w fotelach lękiem, strachem. Takich filmów na pewno nie mogą oglądać małe dzieci, ponieważ dzieci nie rozumieją, że to jest nieprawda, że to tylko film. I mogłoby się to niekorzystnie odbić na ich psychice. Niektóre filmy są naprawdę, tak straszne, że niejeden dorosły człowiek nie jest w stanie oglądać, takiego filmu i albo przełącza telewizor na inny kanał, albo jeśli jest w kinie, to z niego wychodzi. Ale są także horrory w formie komedii. Bardzo rzadko są one emitowane w telewizji, ale się zdarzają. Bo tak prawdę mówiąc co to za horror, który bawi. Film takiego gatunku ma przecież straszyć, trzymać oglądającego w napięciu, gdzie serce mało nie wyskoczy, a włosy zaraz staną dęba. Ale, cóż i takie filmy mają swoich amatorów. Muszą być one straszne, okropne. Nieważne w jaki sposób, ale mają podnieść ciśnienie, tak mocno, by krew uderzyła do głowy. A krew w takim filmie jest przecież głównym bohaterem..

Krzyk

26 sierpnia 2015, w kategorii Horror

Krzyk Kiedy słychać krzyk młodej dziewczyny, wiadomo, że coś jest nie tak. W małym, dość prowincjonalnym miasteczku Woddsboro dochodzi do szeregu brutalnych morderstw młodych ludzi. Głównie są to dziewczyny, te najładniejsze, ale ofiarami padają też mężczyźni. Wiadomo, że morderca jest ukryty pod odrażającym strojem śmierci i zabija nożem, potem sponiewierając jeszcze bardziej krwawo ciało. Jedna z nastolatek uchodzi z życiem i od tej pory jest ciągle prześladowana przez swojego niedoszłedo oprawcę. Podobnie, bo właśnie przez morderstwo, została zabita jej matka, dlatego boi się tej sytuacji podwójnie, tym bardziej, że niedługo będzie rocznica jej śmierci. Całe miasteczko dopada panika, wszyscy się boją, a jeden z głównych podejrzanych i nieoficjalnie uznany za takiego okazuje się były chłopak cudem uratowanej dziewczyny. Dzieje się tak kiedy z kieszeni wypada mu telefon komórkowy. Jednak po czasie okazuje się, że niekoniecznie on musi być mordercą. Ale nikt, nawet szef policji, nie wpada na pomysł, że morderców, tak dobrze zorganizowanych zresztą, może być co najmniej dwóch….

Koszmar z ulicy…

15 sierpnia 2015, w kategorii Horror

Koszmar z ulicy... Wydana książka „Koszmar z ulicy Wiązów” nie zyskała żadnej sympatii w Ameryce. Do czasu, kiedy na jej podstawie Wes Craven nie postanowił nakręcić przerażającego horroru o tym samym tytule. Jej fabuła jest bardzo baśniowa – pewien morderca dzieci z sąsiedztwa zostaje przyłapany na swoich zbrodniach. Zrozpaczeni rodzice mieszkający na ulicy Wiązów postanawiają wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę i zabijają zwyrodnialca. Kilkadziesiąt lat później, kiedy na ulicy Wiązów mieszkają już potomkowie tamtych rodzin, Freedy – bo tak nazywa się ten morderca – odradza się w snach ich dzieci i rozpoczyna na nowo swoje mordercze żniwo. Zjawia się w snach dzieci, droczy się z nimi i zabija z uśmiechem na ustach. Rodzice nie bardzo chcą w to wierzyć, więc nie podejmują żadnych kroków. Freedy bierze na cel Nancy, zwyczajną dziewczynę, która jednak okazuje się sprytniejsza niż jego dotychczasowe ofiary – jest sprytna i zdesperowana bardziej niż inni. Męczy się i nie chce spać, bo wie, że we śnie to Freedy rządzi. Film jest bardzo przerażający – wie to każdy kto go oglądał. Potem powstały jeszcze inne części, których w sumie było aż siedem, ale żadna nie może równać się z tym produktem. Ostatnia część jest pastiszem tych wszystkich. Świetne kino, nawet lepsze od książki.