Wpisy z kategorii ‘Fantasy’

Film fantastyczny

28 września 2015, w kategorii Fantasy

Film fantastyczny Film fantastyczny, to taki film, gdzie rzeczywistość miesza sie z fikcją. Można nawet śmiało powiedzieć, że większość w takim filmie jest wymyślona .Postacie mogą przybierać przeróżne formy, mogą występować potwory, zjawy, a aktorzy robić rzeczy których zwykły człowiek inaczej śmiertelnik, by nie zrobił. Kiedy słyszymy o filmie fantastycznym, to zaraz mamy na myśli statki kosmiczne, zielone ufoludki. broń w postaci laserów, bitwa statków kosmicznych w powietrzu. Jest to specyficzny rodzaj filmu i naprawdę trzeba lubić taki gatunek. Taki film również potrafi trzymać widza w napięciu, bo mogą się dziać w nim bardzo dziwne sceny. Gdzie człowiek może lewitować, przenosić rzeczy martwe siłą podświadomości, albo przylatuje statek kosmiczny i wychodzą z niego śmieszne stworki o różnych kształtach. Film fantastyczny może być śmieszny, wesoły, który potrafi rozbawić, aż do łez tak, jak film komediowy. Ale fantazja może być też i straszna, wstrząsająca, gdzie pojawiają się okropne potwory i nierzadko jest tak, że zakrywamy dłońmi oczy, żeby danej strasznej sceny nie widzieć. Tylko po co, przecież to film, a w dodatku fikcja.

Jestem legendą

14 września 2015, w kategorii Fantasy

Jestem legendą Niedawno temu film „Jestem legendą” gościł na ekranach kin. Opowiadał on historię doktora Menvilla, który pracował nad szczepionką, która pomoże zwalczyć najgroźniejsze i nieuleczalne jeszcze choroby. Pewnego dnia eksperyment wymyka się spod kontroli i antidotum zamienia się w szybko rozprzestrzeniającego się wirusa. Od tej pory zostają miesiące, żeby zamienić ludzkość w hordy wściekłych, niezwykle silnych zombiaków. I tak też się staje. Akcja przenosi nas kilka miesięcy wprzód, gdzie zastajemy Menvilla samotnego w całym Nowym Jorku. Nie wiadomo na pewno, czy cały świat został w taki sposób spustoszony, ale audycja radiowa, którą puszcza w eter codziennie bez przerwy, dowodzi, że prawdopodobnie tak. Menville walczy o przetrwanie, prowadzi badania nad prawdziwym antidotum, które wyleczy ludzi z tej wampirzej choroby. Ludzie bowiem teraz żyją tylko w nocy i włóczą się bezmyślnie. Ale kiedy widzą coś żywego rzucają się na niego z niewiarygodną szybkością. Menville bada ich wszystkich i chroni swojego obecnego towarzysza niedoli – psa. Pewnego dnia jednak pies ginie broniąc swojego pana, a wtedy on chce popełnić samobójstwo. I prawie mu się to udaje, jednak ratują go ludzie… Niewierna, ale i tak całkiem udana ekranizacja.

Equilibrium

18 sierpnia 2015, w kategorii Fantasy

Equilibrium „Equilibrium” jest niesamowicie dynamicznym thrillerem science-fiction. To historia o świecie osadzonym w przyszłości, pełnego rygorystycznych zasad, które rzekomo mają zapewnić światu lepsze życie. W XXI wieku wybuchła Trzecia Wojna Światowa i jest pewne, że ani ludzkość, ani sama Ziemia nie wytrzyma kolejnej. Dlatego na całym świecie zorganizowany został pewien system – ludzie zażywają lekarstwo usypiającego wszelkie emocje. Przez emocje wybuchają wojny, rodzi się za dużo osób. Więcej szkód niż dobra, więc lepiej je wyeliminować. Powołany do życia zostaje system szkolenia kleryków – syperpolicjantów, znających wiele sztuk walki, które krzyżowane są ze sztuką władania broni białej i palnej. Nie ma nikogo żywego i bardziej zwinnego od nich, są prawdziwymi maszynami do zabicia. Kiedy więc jeden z nich przestaje brać lek i odczuwa emocje, drugi przez przypadek również zapomina zażyć lek. Widzi miasto w deszczu, w tle zachód słońca. To powoduje, że niemal płacze z zachwytu. I postanawia brnąć dalej przez życie bez znieczulającego środka. W pewnym momencie przyłącza się do rebeliantów i rozpoczyna z nimi walkę o wyzwolenie ludzkości. Świat jednak czeka następna światowa wojna.

Harry Potter

14 sierpnia 2015, w kategorii Fantasy

Cały świat wie, kim jest Harry Potter i jaka z nim wiąże się historia. To młody, nastoletni czarodziej, którego dotknęło pewne nieszczęście w czasach, kiedy był niemowlęciem. Mianowicie jego rodziców zabił czarnoksiężnik Voldermort, a i jego o mały włos nie posłał do piachu. Przez to Harry, teraz osierocony, zmuszony jest do życia z mugolami, czyli normalnymi ludźmi, a kiedy kończy siedem lat, okazuje się, że jest czarodziejem i musi iść do szkoły o nazwie Hogwart, do której uczęszcza każdy czarodziej, jak do normalnej szkoły. Jego wujostwo jest i ucieszone i zmartwione, bo wyszło na jaw to, czego się obawiali – że ich niechciane nowe dziecko jest właśnie czarodziejem – ale z drugiej strony okazało się, że teraz mają go na rok z głowy. Kiedy trafia do szkoły, jego życie diametralnie się zmienia – w świecie mugoli był całkowicie odrzucony, nikt go nie lubił, zwłaszcza kuzyn. A tutaj jest synem sławnego Pottera, wszyscy go podziwiają i chcą się z nim zaprzyjaźnić – albo pokłócić. Książka i film odniosły tak ogromny sukces, że trudno go wykalkulować teraz. Autorka zarobiła na nim tak ogromne pieniądze, że mogłaby kupić sobie wyspę i siedzieć na niej do końca życia nic nie robiąc. Film z każdą częścią jest coraz poważniejszy, co wpływa na niego bardzo pozytywnie. Zarówno książka jak i film jest dla każdego pod warunkiem, że zna się własnie książkę.