Wpisy z Sierpień, 2015

Szybcy i wściekli

29 sierpnia 2015, w kategorii Sensacja

Szybcy i wściekli „Szybcy i wściekli” okrzyknięto pierwszym, prawdziwym dresiarskim filmem. To określenie trochę dla niego niesprawiedliwe, tym bardziej, że zrodziło się w naszym kraju. W innych przyjęto go nieco cieplej, ponieważ doskonale wiadome było, że nie jest to film mający nieść ze sobą jakiegoś typu prawdę, nie miał uczyć, nie miał skłaniać do myślenia, a po prostu mial dostarczać rozrywkę. I nic więcej. Rozrywkę miały dowieźć samochody, bardzo dobre samochody, na których zwiezienie poszło podobno najwięcej pieniędzy. Drugim najdroższym elementem w filmie był Vin Diesel, który zagrał twardego Dominica, szefa kalifornijskiej szajki samochodowej, twardziela z klasą. Zajmują się oni wyścigami samochodowymi w centrum miasta, wyścigami iście nielegalnymi, ale bardzo efektownymi, a to za sprawką tak zwanego NITRO, turbo doładowacza, który wprowadzał samochody na takie prędkości, że niektórym przy tym kręciło się w głowie. Skopiowano potem pomysł na inne maszyny, między innymi na motocykle, ale żadna nie odniosła takiego sukcesu jak „Szybcy i wściekli”.

Krzyk

26 sierpnia 2015, w kategorii Horror

Krzyk Kiedy słychać krzyk młodej dziewczyny, wiadomo, że coś jest nie tak. W małym, dość prowincjonalnym miasteczku Woddsboro dochodzi do szeregu brutalnych morderstw młodych ludzi. Głównie są to dziewczyny, te najładniejsze, ale ofiarami padają też mężczyźni. Wiadomo, że morderca jest ukryty pod odrażającym strojem śmierci i zabija nożem, potem sponiewierając jeszcze bardziej krwawo ciało. Jedna z nastolatek uchodzi z życiem i od tej pory jest ciągle prześladowana przez swojego niedoszłedo oprawcę. Podobnie, bo właśnie przez morderstwo, została zabita jej matka, dlatego boi się tej sytuacji podwójnie, tym bardziej, że niedługo będzie rocznica jej śmierci. Całe miasteczko dopada panika, wszyscy się boją, a jeden z głównych podejrzanych i nieoficjalnie uznany za takiego okazuje się były chłopak cudem uratowanej dziewczyny. Dzieje się tak kiedy z kieszeni wypada mu telefon komórkowy. Jednak po czasie okazuje się, że niekoniecznie on musi być mordercą. Ale nikt, nawet szef policji, nie wpada na pomysł, że morderców, tak dobrze zorganizowanych zresztą, może być co najmniej dwóch….

Hakerzy

21 sierpnia 2015, w kategorii Sensacja

Hakerzy „Hakerzy” w akcji komputerowej. Ich walka nie będzie polegała na strzelaniu, uciekaniu – chociaż trochę jednak tego będzie – tylko na sprytnym ominięciu komputerowych zabezpieczeń. Jeden z nich już w młodości miał problemy z prawem – w wieku kilku lat napisał komputerowego wirusa, który narozrabiał na ogromnej ilości komputerów biurowych, prywatnych i rzadowych. Jest pod zakazem korzystania z komputera podłączonego do internetu. Jednak łamie prawo i regularnie korzysta z internetu, włamuje się do mniejszych i większych firm. Jego nowym celem jest stacja telewizyjna. Kiedy bawi się zasobami komputerowymi, napotyka innego hakera, który jak to się mówi, wszedł na jego teren. Kiedy dowiadują się, że chodzą do tej samej szkoły, zaczynają ze sobą konkurować. Wchodzą w pewien układ – przed znajomymi będą walczyli na hakerskie triki, który z nich zrobi najciekawszy. I ten kto przegra, spełnia życzenie drugiego. Kiedy jeden z ich znajomych wchodzi przez przypadek do supertajnego komputera hakera, który pracuje dla rządu, rozpoczynają się kłopoty. Muszą stawić czoło terroryście, który zamierza nastraszyć cały kraj i zbić duże pieniądze. Zapowiada się na prawdziwą jazdę.

Film przygodowy

18 sierpnia 2015, w kategorii Historyczny

Film przygodowy Filmy przygodowe raczej są przeznaczone dla osób powyżej 12 roku życia. Mogą oczywiście oglądać je osoby młodsze, ale wtedy nie do końca mogą zrozumieć o co chodzi. Filmy przygodowe należą do tych które są dość ciepłe. Mam tutaj na myśli fakt że ogląda się je ze spokojem, podziwiając samą scenerię i piękne nakręcone krajobrazy, najczęściej w miejscach niedostępnych dla zwykłych ludzi bądź w odległych egzotycznych miejscach. Często w filmach przygodowych powtarza się motyw walki dobra ze złem, zawsze jest jakiś Zły Pan który chce zawładnąć światem, a przeciwko niemu, czasem z przypadku, czasem z wyboru ale zawsze filmy przygodowe dobrze się kończą, przy czym to dobro wygrywa ze złem, główny bohater zakochuje się i to ze wzajemnością w pięknej towarzyszce która mu pomaga przy wykonaniu zadania. Filmy takie naprawdę bardzo miło się ogląda, może nie są one jakoś nadto wartościowe, ale czasami fajnie jest się tak wyluzować i zrelaksować po obejrzeniu innych okropnych filmów, bądź innych słabych produkcji. Oby tylko ten film przygodowy się takim nie okazał.

Equilibrium

18 sierpnia 2015, w kategorii Fantasy

Equilibrium „Equilibrium” jest niesamowicie dynamicznym thrillerem science-fiction. To historia o świecie osadzonym w przyszłości, pełnego rygorystycznych zasad, które rzekomo mają zapewnić światu lepsze życie. W XXI wieku wybuchła Trzecia Wojna Światowa i jest pewne, że ani ludzkość, ani sama Ziemia nie wytrzyma kolejnej. Dlatego na całym świecie zorganizowany został pewien system – ludzie zażywają lekarstwo usypiającego wszelkie emocje. Przez emocje wybuchają wojny, rodzi się za dużo osób. Więcej szkód niż dobra, więc lepiej je wyeliminować. Powołany do życia zostaje system szkolenia kleryków – syperpolicjantów, znających wiele sztuk walki, które krzyżowane są ze sztuką władania broni białej i palnej. Nie ma nikogo żywego i bardziej zwinnego od nich, są prawdziwymi maszynami do zabicia. Kiedy więc jeden z nich przestaje brać lek i odczuwa emocje, drugi przez przypadek również zapomina zażyć lek. Widzi miasto w deszczu, w tle zachód słońca. To powoduje, że niemal płacze z zachwytu. I postanawia brnąć dalej przez życie bez znieczulającego środka. W pewnym momencie przyłącza się do rebeliantów i rozpoczyna z nimi walkę o wyzwolenie ludzkości. Świat jednak czeka następna światowa wojna.

Koszmar z ulicy…

15 sierpnia 2015, w kategorii Horror

Koszmar z ulicy... Wydana książka „Koszmar z ulicy Wiązów” nie zyskała żadnej sympatii w Ameryce. Do czasu, kiedy na jej podstawie Wes Craven nie postanowił nakręcić przerażającego horroru o tym samym tytule. Jej fabuła jest bardzo baśniowa – pewien morderca dzieci z sąsiedztwa zostaje przyłapany na swoich zbrodniach. Zrozpaczeni rodzice mieszkający na ulicy Wiązów postanawiają wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę i zabijają zwyrodnialca. Kilkadziesiąt lat później, kiedy na ulicy Wiązów mieszkają już potomkowie tamtych rodzin, Freedy – bo tak nazywa się ten morderca – odradza się w snach ich dzieci i rozpoczyna na nowo swoje mordercze żniwo. Zjawia się w snach dzieci, droczy się z nimi i zabija z uśmiechem na ustach. Rodzice nie bardzo chcą w to wierzyć, więc nie podejmują żadnych kroków. Freedy bierze na cel Nancy, zwyczajną dziewczynę, która jednak okazuje się sprytniejsza niż jego dotychczasowe ofiary – jest sprytna i zdesperowana bardziej niż inni. Męczy się i nie chce spać, bo wie, że we śnie to Freedy rządzi. Film jest bardzo przerażający – wie to każdy kto go oglądał. Potem powstały jeszcze inne części, których w sumie było aż siedem, ale żadna nie może równać się z tym produktem. Ostatnia część jest pastiszem tych wszystkich. Świetne kino, nawet lepsze od książki.